Zestaw startowy Heimgart

119,00 zł
Brutto

W zestawie startowym Heimgart znajdziesz: porcelanowe naczynie do uprawy mikrolistków, stalową wkładkę i dwie maty z nasionami  BIO rukoli i rzeżuchy. To wystarczy na początek, ale najlepiej od razu zamówić zestaw 6 mat z różnymi lub jedną odmianą nasion - dzięki temu będziesz mógł zawsze cieszyć się świeżymi mikrolistkami!

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Formy dostawy Formy dostawy
  • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Mikrolistki od dawna są znane ludzkości, to jeden z najzdrowszych dla nas produktów. Zawartość witamin i enzymów w młodych kiełkujących roślinach jest wielokrotnie wyższa niż w ich dojrzałych odpowiednikach. To prawdziwy superfood! Jako, że zbierasz je tuż przed spożyciem, pod względem świeżości również biją na głowę w pełni dojrzałe warzywa. Kolorowe, chrupiące, łagodne lub ostre mikrolistki są wspaniałym dodatkiem praktycznie do każdego dania!

Teraz możesz uprawiać je samodzielnie w łatwy i przyjemny sposób. W zestawie startowym Heimgart znajdziesz specjalnie zaprojektowany mikrozielnik do superłatwego bezglebowego uprawawiania zielonego superfood! Umieszczone w porcelanowym naczyniu z wodą, mikrolistki kiełkują już po kilku dniach. Mogą być składnikiem potraw lub elementem dekoracyjnym. Zielone miniaturki dodadzą świeżości i różnorodności Twoim daniom, a Ciebie zainspirują do rozwinięcia skrzydeł w kuchni. Niewielkie, eleganckie porcelanowe naczynie przyciąga wzrok i można je myć w zmywarce. Dzięki Heimgart, uprawianie domowego zielnika zamieni się w kulinarną przygodę bez żadnego wysiłku :)

W zestawie startowym Heimgart znajdziesz: porcelanowe naczynie do kiełkowania, stalową wkładkę i dwie bio-certyfikowane maty z nasionami rukoli i rzeżuchy. To wystarczy na początek, ale najlepiej od razu zamówić zestaw 6 mat z różnymi lub jedną odmianą nasion - dzięki temu będziesz mógł zawsze cieszyć się świeżymi mikrolistkami!

Jak to zrobić? 
1. Napełnij naczynie wodą do wskazanego poziomu.
2. Umieść maty z nasionami w stalowej wkładce, całość włóż do naczynia. Mata powinna być zanurzona w wodzie.
3. Przykryj naczynie papierowymi wieczkami i odstaw na 2-3 dni.
4. Gdy tylko kiełkujące roślinki zaczną spychać wieczka, należy je zdjąć.
5. Możesz zaczać zbierać i jeść swoje mikrolistki już po 5-7 dniach

Wszystkie produkty Heimgart powstają w Niemczech - zarówno maty jak i nasiona są ekologiczne. Do produkcji mat używamy wyłącznie naturalnej włókniny lnianej.

Wymiary naczynia: 176 x 134 x 60 mm

8 Przedmioty