Worki zakupowe - zakupy Zero Waste

55,00 zł
Brutto

Ile foliowych reklamówek jednorazowych potrzeba, żeby zrobić zakupy w sklepie z produktami na wagę? Teraz już zero! Oferujemy zestaw woreczków zakupowych - idealnych do kupowania warzyw, owoców i innych produktów na wagę.

Wybierz kolor zestawu:
Ilość

 

 

 

Czy zdarza Ci się, że po zakupach w sklepie spożywczym masz stertę plastiku do wyrzucenia? Ile "foliówek" przynosisz do domu? Ile z nich od razu ląduje w koszu na śmieci? Plastikowe reklamówki to zmora dla środowiska naturalnego - jak wskazują badania, używamy ich od 12 do 20 minut, a rozkładają się one przez kilkadziesiąt lat. Czy nie lepiej więc pakować zakupy do materiałowych toreb? Naszym zdaniem lepiej! 

Przygotowaliśmy specjalny zestaw woreczków zakupowych, które pozwolą na redukcję zużywanych plastikowych jednorazówek i, miejmy nadzieję, że docelowo na całkowitą rezygnację z ich używania. W skład zestawu wchodzi 5 worków na zakupy. Zestaw jest skonstruowany na zasadzie matrioszki - woreczki wchodzą jeden w drugi, co ułatwia zarządzanie nimi jako zestawem i używanie ich podczas zakupów.

Przetestowaliśmy, że do największego worka można spakować ok 3 kg warzyw i owoców - jabłek, gruszek, mandarynek, pomarańczy, ziemniaków, buraków, pomidorów, itd. W najmniejszym woreczku spokojnie mieszczą się główki czosnku, pomidorki koktajlowe i bakalie. Średnie woreczki są idealne na włoszczyznę.

Wymiary woreczków (szerokość x wysokość):
1: 30 cm x 35 cm,
2: 25 cm x 30 cm,
3: 20 cm x 25 cm, 
4: 15 cm x 20 cm, 
5: 12 cm x 15 cm.

Woreczki mają miękką podstawę o głębokości od 2,5 cm do 5 cm. Zamyka się przez zaciągnięcie bawełnianych taśm umieszczonych w tunelu na krawędzi woreczka. Dzięki zastosowaniu cienkich tasiemek, możliwe jest prawie całkowite zamknięcie worka. Po zawiązaniu tasiemek możemy mieć pewność, że ważone w woreczkach produkty nie powypadają - z wyjątkiem produktów o niewielkich rozmiarach, takich jak np. kasza, słonecznik, rodzynki.

Nasze worki wykonane są ze stuprocentowej bawełny, nieobrabianej, tzw. surówki. Jest to gruba ale "oddychająca" tkanina o skośnym splocie. Produkowana jest w Polsce - producent zapewnia najwyższą jakość oferowanych materiałów. 

Zestaw worków do zakupów to produkt wysokiej jakości - skonstruowany w przemyślany sposób i bardzo starannie oraz estetycznie uszyty. Dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych: beżowym, czarnym, beżowo-czarnym (3 worki jasne, 2 worki ciemne) oraz czarno-beżowym (3 worki ciemne, 2 worki jasne).

Pamiętajmy, że każda nasza decyzja o zakupach i sposób w jaki je pakujemy wpływa na środowisko. 


DROGI KLIENCIE!

Takie woreczki zakupowe możesz uszyć sam :) Najlepiej wykorzystaj w tym celu materiały, które już posiadasz - kochamy upcykling!

Jeżeli uznasz, że nie masz możliwości samodzielnego uszycia zestawu woreczków zakupowych, chętnie podzielimy się z wypracowanym przez nas rozwiązaniem - w tym wypadku zapraszamy do zakupu naszego zestawu :)

Z001
15 Przedmioty